Тип F серија FT30C-4

T type FT series FT30C-4

Краток опис:

Тип на стаклоT20T25T30Voltage100V / 240V100V / 240V100V / 240VWattage4W / 6W4W / 6W4W / 6W / 8W / 12W / 15W Фреквенција50 / 60Hz50 / 60Hz50 / 60Hz Основа на ламбата E12 / E14E12 / E14E14 / E27 / B22Светло ...


 • ФОБ пристаниште: НингБо, Кина
 • MOQ: 3000 парчиња
 • Пакет единици: ОЕМ боја кутија
 • Извозен пакет: Брановиден картон
 • Метод за плаќање: Advance TT, T / T , PayPal, L / C
 • Детали за испорака: Во рок од 25-35 дена
 • Главни извозни пазари: Азија / Европа / Јужна Америка / Австралија / Америка
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производот

  Тип на стакло Т20 Т25 Т30
  Напон 100V / 240V 100V / 240V 100V / 240V
  Моќност 4W / 6W 4W / 6W 4W / 6W / 8W / 12W / 15W
  Фреквенција 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz
  База на ламби Е12 / Е14 Е12 / Е14 E14 / E27 / B22
  Светлосен проток 420LM / 610LM 420LM / 610LM 420LM / 610LM / 850LM / 1500LM / 2300LM
  РА > 80 > 80 > 80
  СТАКЛО достапно ЈАСНО / AMЕЛБА / СУМЕН ЈАСНО / AMЕЛБА / СУМЕН ЈАСНО / AMЕЛБА / СУМЕН
  Затемнето Достапно Достапно Достапно
  Гаранција за квалитет 2 години 2 години 2 години
  Tивотот 15.000ч 15.000ч 15.000ч

  标志
 • Претходно:
 • Следно:

 • Може ли да нарачам примерок за предводена светлина?
  -Да, ние го поздравуваме примерот за да го тестираме и провериме квалитетот. Еден примерок или мешани примероци се прифатливи.

  Дали е можно да се испечати моето лого на производ со светлосна светлина?
  -Да Ве молиме, не информирајте формално пред нашето производство и прво потврдете го дизајнот врз основа на нашиот примерок.

  Како ви е контролата на квалитетот на LED сијалиците?
  -100% пре-проверка на суровина пред производството.
  -примери за тестирање пред масовно производство.
  -100% проверка на КК пред тестирање на стареење.
  -8часовно тестирање на стареење со 500-те време ON-OFF тестирање.
  -100% проверка на КК пред пакетот.
  - Топло добредојде на проверка на вашиот тим за квалификации во нашата фабрика пред породувањето. .

  Како да се справите со неисправните?
  -Прво, нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на дефект ќе биде помала од 0,02%.
  Второ, за време на гарантниот период, ќе испратиме нови светла со нова нарачка за мала количина. Доколку ви треба, сите наши сијалици имаат посебен код за производство при печатење во секое производство за наша гаранција за подобар квалитет.

  Можете ли да го набавите специјалниот дизајн на осветлување?
  -Сигурно, ние сме срдечно добредојдени за вашиот дизајн со вашата идеја. Ние исто така ќе ја поддржиме вашата продажба со патент услуга доколку имате потреба.

  Поврзани производи