Версај FG серија-FG125-10

Versailles FG series-FG125-10

Краток опис:

Тип на стакло Версајско дизајнирање Напон 100V-240VWатажа 5W Фреквенција 50 / 60Hz Основа на светилката E27Светлен проток 420LMRA> 80DimmableДостапна гаранција за квалитет 2 години ifeивотен век 1 ...


 • ФОБ пристаниште: НингБо, Кина
 • MOQ: 3000 парчиња
 • Пакет единици: ОЕМ боја кутија
 • Извозен пакет: Брановиден картон
 • Метод за плаќање: Advance TT, T / T , PayPal, L / C
 • Детали за испорака: Во рок од 25-35 дена
 • Главни извозни пазари: Азија / Европа / Јужна Америка / Австралија / Америка
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производот

  Тип на стакло Дизајн на Версај
  Напон 100V-240V
  Моќност 5W
  Фреквенција 50 / 60Hz
  База на ламби Е27
  Светлосен проток 420LM
  РА > 80
  Затемнето Достапно
  Гаранција за квалитет 2 години
  Tивотот 15.000ч

  afds

 • Претходно:
 • Следно:

 • Може ли да нарачам примерок за предводена светлина?
  -Да, ние го поздравуваме примерот за да го тестираме и провериме квалитетот. Еден примерок или мешани примероци се прифатливи.

  Дали е можно да се испечати моето лого на производ со светлосна светлина?
  -Да Ве молиме, не информирајте формално пред нашето производство и прво потврдете го дизајнот врз основа на нашиот примерок.

  Како ви е контролата на квалитетот на LED сијалиците?
  -100% пре-проверка на суровина пред производството.
  -примери за тестирање пред масовно производство.
  -100% проверка на КК пред тестирање на стареење.
  -8часовно тестирање на стареење со 500-те време ON-OFF тестирање.
  -100% проверка на КК пред пакетот.
  - Топло добредојде на проверка на вашиот тим за квалификации во нашата фабрика пред породувањето. .

  Како да се справите со неисправните?
  -Прво, нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на дефект ќе биде помала од 0,02%.
  Второ, за време на гарантниот период, ќе испратиме нови светла со нова нарачка за мала количина. Доколку ви треба, сите наши сијалици имаат посебен код за производство при печатење во секое производство за наша гаранција за подобар квалитет.

  Можете ли да го набавите специјалниот дизајн на осветлување?
  -Сигурно, ние сме срдечно добредојдени за вашиот дизајн со вашата идеја. Ние исто така ќе ја поддржиме вашата продажба со патент услуга доколку имате потреба.

  Поврзани производи