ЛЕД гроздобер плус

LED Vintage Plus

Краток опис:

Светилките „Ембуир“ се готови, подготвени за инсталирање во

поставата, обезбедувајќи општо осветлување. Достапно во различни овластувања.


 • ФОБ пристаниште: НингБо, Кина
 • MOQ: 3000 парчиња
 • Пакет единици: ОЕМ боја кутија
 • Извозен пакет: Брановиден картон
 • Метод за плаќање: Advance TT, T / T , PayPal, L / C
 • Детали за испорака: Во рок од 25-35 дена
 • Главни извозни пазари: Азија / Европа / Јужна Америка / Австралија / Америка
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производот

  Напон (V Моќност (Ш  Лумен (ЛМ CCT (K  База LED диоди ВОЗАЧ Сертификација ПФ КРИ IP одделение
   127V / 220V  2W  65 1800K ± 200K  Е14 SMD ИС-прекинувач CE UL 0,5 80 20
  127V / 220V Затемнето 2,3 W  65 1800K ± 200K Е14 SMD ИС-прекинувач CE UL 0,5 80 20
  127V / 220V 2W  65 1800K ± 200K Е27 SMD ИС-прекинувач CE UL 0,5 80 20
  127V / 220V 4W  200 1800K ± 200K Е27 SMD ИС-прекинувач CE UL 0,5 80 20
  127V / 220V Затемнето 3,5W  120 1800K ± 200K Е27 SMD ИС-прекинувач CE UL 0,5 80 20 • Претходно:
 • Следно:

 • Може ли да нарачам примерок за предводена светлина?
  -Да, ние го поздравуваме примерот за да го тестираме и провериме квалитетот. Еден примерок или мешани примероци се прифатливи.

  Дали е можно да се испечати моето лого на производ со светлосна светлина?
  -Да Ве молиме, не информирајте формално пред нашето производство и прво потврдете го дизајнот врз основа на нашиот примерок.

  Како ви е контролата на квалитетот на LED сијалиците?
  -100% пре-проверка на суровина пред производството.
  -примери за тестирање пред масовно производство.
  -100% проверка на КК пред тестирање на стареење.
  -8часовно тестирање на стареење со 500-те време ON-OFF тестирање.
  -100% проверка на КК пред пакетот.
  - Топло добредојде на проверка на вашиот тим за квалификации во нашата фабрика пред породувањето. .

  Како да се справите со неисправните?
  -Прво, нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на дефект ќе биде помала од 0,02%.
  Второ, за време на гарантниот период, ќе испратиме нови светла со нова нарачка за мала количина. Доколку ви треба, сите наши сијалици имаат посебен код за производство при печатење во секое производство за наша гаранција за подобар квалитет.

  Можете ли да го набавите специјалниот дизајн на осветлување?
  -Сигурно, ние сме срдечно добредојдени за вашиот дизајн со вашата идеја. Ние исто така ќе ја поддржиме вашата продажба со патент услуга доколку имате потреба.

  Поврзани производи